برخی بر این باورند که میان‌وعده‌ی غذایی برای محل کار مناسب نیست و پیامدهایی منفی برای سلامتی کارکنان دارد؛ ایده‌ای که مربوط به دیروز و امروز نیست. در واقع، ارائه‌ی میان‌وعده‌های غذایی سالم به کارکنان مستقیماً با بهره‌وری بیشتر در محل کار مرتبط است. در این گفتار قصد داریم نشان دهیم که میان‌وعده‌های غذایی سالم چگونه می‌توانند به افزایش بهره‌وری کمک کنند.

 

1. کمک به حفظ سطح انرژی در حین کار

می‌خواهید از کاهش انرژی در ساعت ۳ بعد از ظهر جلوگیری کنید؟ بیشتر کارکنان بعد از ظهرها به‌دلیل سطح پایین قند خون دچار کاهش بهره‌وری می‌شوند. مغز و جسم ما نیازمند انرژی است تا در سطح بهینه‌ای عمل کند. اما راه‌حل این کاهش انرژی چیست؟ بی‌تردید میان‌وعده‌ای مغذی که در فاصله‌ی ناهار تا شام بتواند قند خون بدن را در سطح پایداری نگه دارد. میان‌وعده‌ی غذایی بهترین گزینه برای حفظ عملکرد کارکنان در بالاترین حد ممکن و امکان دستیابی حداکثری به اهداف‌شان است. همچنین، میان‌وعده‌های غذایی موجب افزایش زمان کار می‌شوند و کارکنان کمتر از محل کار فاصله می‌گیرند.
در مطالعه‌ای که توسط شرکت آمریکایی astples.com انجام شد، ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که حداقل یک‌بار در روز محل کار را ترک می‌کنند تا قهوه‌ای بنوشند یا میان‌وعده‌ای مصرف کنند. در نظر بگیرید که وقتی کارمند شما احساس گرسنگی می‌کند تا چه حد غذاهای شیرینی که خارج از محل کار در دسترس او است وسوسه‌انگیز می‌شوند. حال آن‌که این میان‌وعده‌ها سطح قند خون را تنها برای مدتی کوتاه افزایش می‌دهند. همچنین، ورود و خروج از محل کار نه‌تنها برای خود کارکنان مشکل‌ساز است بلکه برای کل مجموعه نیز اختلالی جدی محسوب می‌شود. اگر در محل کار میان‌وعده‌های سالم در دسترس کارکنان باشد دیگر نیازی به خروج از محل کار نیست.

2. بهبود روحیه‌ی کارکنان

غذا همه را خوشحال می‌کند، آری! و همچنین افراد را دور هم جمع می‌کند و ارتباطات را شکل می‌دهد. افراد از صرف وعده‌های غذایی در کنار یکدیگر لذت عاطفی خاصی می‌برند. وقتی غذا می‌خوریم، مغز ما انتقال‌دهنده‌های عصبی را آزاد می‌کند که به‌طور مستقیم مسئول تقویت خلق و خوی ما هستند. در کل، وقتی کارکنان به میان‌وعده‌های غذایی سالم دسترسی داشته باشند نه‌تنها در ارتباط با یکدیگر بهتر عمل می‌کنند بلکه نزد مشتریان نیز محبوب‌تر هستند. بنابراین، میان‌وعده‌های غذایی سالم امکان همکاری‌های مؤثر و سازنده را فراهم و روحیه‌ی جمعی را تقویت می‌کند. همچنین، یکی از مزیت‌های اجتماعیِ صرف میان‌وعده‌های غذایی ساده و سالم در کنار یکدیگر، فرصتی است که برای ارتباطات اجتماعی فراهم می‌شود و نیاز ذاتی افراد به احساس تعلق‌داشتن به جمع را ارضا می‌کند.

3. افزایش هوشیاری مغز و توان حل مسئله

بی‌دلیل نیست که روان‌شناسان پیشنهاد می‌کنند که اگر می‌خواهید مغز را تقویت کنید و عملکرد شناختی بهتری داشته باشید، باید از میان‌وعده‌های غذایی سالم استفاده کنید؛ میان‌وعده‌هایی با کربوهیدرات و قند پایین مانند آجیل، تخم کدو و بلوبری؛ همگی غذاهایی هستند که حافظه، توان حل مسئله و در کل عملکرد مغز را بهبود می‌بخشند.

در کسب و کاری کوچک هیچ‌چیز مهم‌تر از کارکنان شما نیست. خدمات میان‌وعده‌های سالم به شما اطمینان می‌دهد که کارکنان شما انرژی لازم برای ادامه‌ی کار و فعالیتی بهینه را دارند. حفظ افراد در محل کار لازمه‌ی همکاری با تیم و تقویت روحیه‌ی کارکنان است. با خدمات میان‌وعده‌های سالم افزایش بهره‌وری و موفقیت کلی کسب و کار خود را تضمین می‌کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.