آیا می‌دانستید که ۴۳ درصد کارمندان روز خود را با نوشیدن قهوه شروع می‌کنند و بسیاری از آن‌ها بارها و بارها در طول روز قهوه می‌نوشند؟ در واقع، قهوه پس از آب دومین نوشیدنی پر مصرف در جهان است و برای بهره‌وری شگفت‌انگیز!

در ایالات متحد روزانه بیش از 450 میلیون فنجان قهوه مصرف می‌شود و این بخشی جدایی‌ناپذیر از سبک زندگی مردم این کشور است. و باید پرسید: چگونه قهوه جایگاه خود را به‌عنوان نوشیدنی غالب حفظ می‌کند؟ ممکن است در پاسخ بگوییم «چون انرژی‌بخش است، هوشیارمان می‌کند، و تمرکزمان را افزایش می‌دهد». بیشتر افراد می‌دانند که قهوه حاوی مقادیر قابل‌توجهی از کافئین است؛ محرکی قوی که موجب بهبود تمرکز ما می‌شود. با این حال، قهوه دقیقاً چیست که تا این حد بر افزایش خلاقیت ما اثرگذار است؟ برای این‌که به پرسش اخیر دقیق‌تر پاسخ دهیم باید ببینیم کافئین موجود در قهوه با بدن ما چه می‌کند. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

قهوه و بهره‌وری

نورون‌های مغز در حالت بیداری دائماً در حال فعالیت یا به‌اصطلاح در حال شلیک یا رگبار نورونی (Bursting) هستند. در این کارزار، آدنوزین (Adenosine) تولید می‌شود؛ ترکیبی شیمیایی در مغز به‌نام نوکلئوزید (Nucleoside). چندین گیرنده‌ی آدنوزینی مختلف در بدن وجود دارد، اما کافئین بیشتر متمایل به ترکیب با یکی از این گیرنده‌ها به‌نام A1 است.

وقتی یک فنجان قهوه وارد بدن می‌شود، کافئین موجود در آن به سمت این گیرنده می‌رود و رفتار این گیرنده را تقلید می‌کند! چون کافئین بسیار شبیه به آدنوزین است، بدن آن را می‌پذیرد و در نتیجه کافئین به این گیرنده‌ها متصل می‌شود. از اینجا به بعد ساده است: کافئین جایگزین می‌شود و مغز دیگر دوپامین (Dopamine) و گلوتامات یا گلوتامید اسید (Glutamic acid) تولید نمی‌کند، و این وظیفه از این پس بر عهده‌ی کافئین است!

ساده بگوییم: وقتی قهوه مصرف می‌کنید در اصل با دست خودتان مغز خود را استارت می‌زنید و فعال می‌کنید!

اغلب اوقات مردم برای شروع روز قهوه می‌نوشند؛ برخی دیگر پس از افت انرژی در محل کار قهوه. بنابراین، چه شما مشغول تایپ یا تفکر باشید، چه در حال انجام کار یدی، مصرف یک فنجان قهوه می‌تواند در حفظ سرزندگی و تثبیت انرژی مورد نیاز شما بسیار مؤثر باشد.

بهترین قهوه برای محل کار

روش‌های مختلف دم‌کردن قهوه در تأثیری که بر بدن ما می‌گذارند حائز اهمیت است. بسیاری از مردم می‌خواهند حداکثر کافئین ممکن را جذب کنند. برخی به‌دنبال طعم و مزه‌ی مناسب هستند. عده‌ای هم ترکیبی از کافئین و طعم مطلوب را می‌پسندند.

کارمندان اولویت‌های خود را دارند. در مورد محل کار، معمولاً با تنوعی از سلایق مواجه هستید، و اغراق نیست اگر بگوییم که می‌توان صدها نوع نوشیدنی برپایه‌ی قهوه آماده کرد. در اینجا فهرستی از 13 نوع نوشیدنیِ برپایه‌ی قهوه را معرفی می‌کنیم که می‌توانید به‌سادگی در محل کار خود در دسترس کارکنان قرار دهید.

قهوه اسپرسو

1. اسپرسو

قوه‌ی اسپرسو با فشار بخار آب تهیه می‌شود. اسپرسو بهترین گزینه برای افزایش بهره‌وری است؛ چون گیرایی بالایی دارد و اثراتش مدت‌ها در بدن باقی می‌ماند! اسپرسو اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش هر نوشیدنیِ برپایه‌ی قهوه است؛ ناب‌ترین تجربه از نوشیدن قهوه‌ای قوی و اثربخش که وقتی دنبال بهترین نوشیدنی هستید چه‌بسا نخستین گزینه باشد.

قهوه آمریکانو

2. آمِریکانو

این نوشیدنی چیزی نیست جز همان اسپرسو با مقدار زیادی آب جوش! در اصل نسخه‌ای رقیق از یک فنجان اسپرسو است و به‌خوبی نقش تقویت‌کننده‌ای برای افزایش بهره‌وری را ایفا می‌کند!
معروف است که سربازان آمریکایی در جنگ جهانی دوم عموماً از این نوع قهوه می‌نوشیدند تا نوشیدنی بیشتری داشته و همچنین برای مدت طولانی‌تری هوشیار و فعال باشند. گویا پس از جنگ دوم هم بود که به منوی باریستاهای آمریکایی اضافه شد.

قهوه لاته

3. قهوه لاته

گزینه‌ای نسبتاً محبوب میان علاقه‌مندان به قهوه و همچنین کسانی که هر از گاهی قهوه می‌نوشند. لاته ترکیب قهوه با فوم شیر است تا از تلخی قهوه بکاهد. در اصل، لاته ترکیب یک یا چند فنجان اسپرسو و شیر داغ کف‌کرده (فوم شیر) است. کمابیش همه‌ی کارکنان شما می‌توانند از چنین ترکیبی کیفور شوند.

کاپوچینو

4. کاپوچینو

کاپوچینو ترکیبی از اسپرسو، شیر گرم و پودر شکلات یا دارچین است؛ یکی از گزینه‌های محبوب‌تر قهوه! کاپوچینو لایه‌های متعددی دارد که طعم و بافت اضافی به آن می‌دهند. اولین لایه‌ی کاپوچینو همان قهوه‌ی اسپرسو است که کافئین لازم بدن را فراهم می‌کند. سپس شیرداغ به آن اضافه می‌شود تا طعم تلخ قهوه را تلطیف کند و بعد از آن هم لایه‌ای فوم شیر. در نهایت روی کاپوچینو کمی پودر دارچین یا شکلات می‌ریزند، و کمی هم شکر که کارکنان را برای شروع یک روز خوب آماده و قند خون آن‌ها را تنظیم می‌کند.

قهوه موکاچینو

5. موکاچینو

گزینه‌ای دیگر برای کسانی که برای اولین بار قهوه می‌نوشند! یک فنجان اسپرسو با پودر شکلات یا شربت (‏گاهی اوقات با کرم مخلوط‌شده پر می‌شود)‏. موکاچینو قهوه‌ای درست و حسابی، و برای شروع خوب است، چیزی بین شکلات داغی که مورد علاقه‌ی کودکان است و قهوه‌ی لاته‌ای که معمولاً بزرگ‌ترها دوست دارند.
البته بستگی به این دارد که کارمندان شما چه‌قدر به چیزهای شیرین علاقه‌مند هستند: انتخاب آن‌ها احتمالاً چیزی بین موکا و لاته خواهد بود.

قهوه فلت وایت

6. قهوه فِلَت‌وایت (Flat white)

قهوه‌ای با رویه‌ی مخملی‌شکل که اصلاً از نیوزیلند و استرالیا آمده است. برای تهیه‌ی فلت‌وایت، شیر داغ خامه‌ای را که فوم کمتری دارد روی اسپرسو می‌ریزند. این نوشیدنی امروزه نزد کارمندان رایج‌تر است چون به‌خوبی آن‌ها را برای کارهای طولانی‌مدت سر حال نگه می‌دارد.

قهوه لانگ بلک

7. قهوه لانگ‌بِلَک (Long black)

این نوشیدنی نیز محصول نیوزیلند و استرالیا است. برای تهیه‌ی آن، آب داغ را در فنجان می‌ریزند، و سپس یک یا دو شات اسپرسو به آن اضافه می‌کنند؛ چیزی شبیه به آمریکانو اما به‌مراتب قوی‌تر و غلیظ‌تر. بهترین گزینه برای کارمندانی که روزانه با چالش‌های فراوانی مواجه هستند و نیاز است که هوشیار و متمرکز باشند.

قهوه ماکیاتو

8. ماکیاتو

ماکیاتو (‏که به پیکولو لاته نیز مشهور است)‏ یک فنجان اسپرسو است که فوم شیر را مستقیماً به آن اضافه می‌کنند. گرچه ممکن است شبیه کاپوچینو به نظر برسد، اما معمولاً قوی‌تر است چون به آن شیر داغ اضافه نمی‌شود و همچنین کوچک‌تر است و با فنجان اسپرسو سرو می‌شود.

کارامل ماکیاتو

9. کارامل ماکیاتو

در میان انواع مختلف نوشیدنی‌های بر پایه‌ی قهوه، این یکی بدون شک یکی از هیجان‌انگیزترین و خوش‌طعم‌ترینِ آن‌ها است. طعم غنی دانه‌های قهوه با فوم شیر، اسپرسو و کارامل که حقیقتاً منحصر به فرد است. کارامل ماکیاتو یکی از بهترین قهوه‌ها است که برای علاقه‌مندان به نوشیدنی‌های خیلی شیرین مطلوب است.

قهوه ضدگلوله

10. قهوه ضدگلوله! (Bulletproof coffee)

قهوه‌ی ضدگلوله ترکیبی از قهوه، روغن و کره است؛ قهوه‌ای کرم‌رنگ شبیه لاته که گرم سرو می‌شود. معمولاً یک فنجان قهوه‌ی سیاه را با ۱ تا ۲ قاشق سوپ‌خوری کره‌ی بدون نمک و ۱ تا ۲ قاشق سوپ خوری روغن MTC، که نوعی چربی است که راحت هضم می‌شود، مخلوط می‌کنند.
این دستورالعمل برای کسب انرژی از طریق قهوه و تأمین چربی‌های ضروری مغز و تأثیر آن بلندمدت است و برای مقابله با خستگی ذهنی در محیط کار قطعاً بسیار مفید خواهد بود.

کافه وین

11. وین

گزینه‌ای عالی برای آن دسته از کارکنانی که به کافئین قوی نیاز دارند و از چنین نوشیدنی شیرینی لذت می‌برند. بله، شیرین است و از دو شات اسپرسو و خامه (به‌جای شیر و شکر) تهیه می‌شود. وین اغلب با شکلات سرو می‌شود، و فارغ از وضعیت آب و هوایی (سرما و گرما) نوشیدنی خوبی برای محل کار است.

قهوه آفوگاتو

12. آفوگاتو

اگر کارکنان شما قهوه و بستنی دوست دارند، چرا هر دو را همزمان با یک آفوگاتو نداشته باشند؟ این دسر ایتالیاییِ برپایه‌ی قهوه، نوشیدنی خاصی است که شاید بخواهید امتحان کنید: بافتی غنی از قهوه با بستنی وانیلی و یک شات اسپرسو.

قهوه نیترو کلد برو

13. نیترو کلد برو (Nitro cold brew)

یک نوشیدنیِ برپایه‌ی قهوه و سرد است. این قهوه اصلاً جزو موج سوم نوشیدنی‌هایِ برپایه‌ی قهوه است که در ایالات متحد رواج دارد. گاز نیتروژن با فشار از دیسکی با دریچه‌های کوچک عبور می‌کند و با سرمایی که ایجاد می‌کند خامه‌ی قهوه را می‌گیرد؛ خامه‌ای سرد و سفت است و محصول نهایی بی‌شباهت به بستنی نیست، با این تفاوت که فاقد هر نوع لبنیاتی است. این نوشیدنی حدوداً 5 کالری دارد.

این‌که کارکنان شما قهوه را صرفاً برای لذت از طعم آن بنوشند یا برای کسب انرژی، در هر صورت مستلزم طیفی وسیع از طعم‌ها و سبک‌های مختلف این نوشیدنی در محل کار است؛ و البته که قهوه از هر نوع آن می‌تواند میان‌وعده‌ای فوق‌العاده در محل کار شما باشد. کارکنان چه‌بسا قهوه‌ی با کیفیت را نشانه‌ای از اهمیتی که به آن‌ها می‌دهید تلقی کنند.

با اینهمه، هنوز هم بسیاری از شرکت‌ها به یک نوع قهوه بسنده می‌کنند و اصلاً از تأثیر تنوع این میان‌وعده بر بهره‌وری کارکنان غافل هستند. وقتی گزینه‌های کارکنان را محدود کنید (و این کلاً در مواجهه‌ی آدمی‌زاد با هر چیزی صادق است!)

 

مطالب مرتبط:

مزایای خدمات میان‌وعده‌ غذایی در محل کار

معجزه سرویس میان‌وعده ریزخور برای کسب و کارها

10 میان‌وعده‌ی غذایی برای افزایش بهره‌وری

افزایش بهره‌وری با میان‌وعده‌های غذایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.