تأمین میان‌وعده‌ی غذایی در محل کار چیزی بیش از تأمین نیاز غذایی روزانه‌ی کارکنان است. به‌عبارت دیگر، خدمات تأمین میان‌وعده‌ای مناسب می‌تواند هم برای مدیران و هم کارکنان بسیار مفیدتر از آن چیزی باشد که تصور می‌کنید. بسته‌های میان‌وعده‌ی غذایی هم لبخند را بر چهره‌ی کارکنان می‌نشانند و هم نیاز روزانه‌ی آن‌ها را به انرژی تأمین می‌کنند؛ به‌ویژه در روزهای طولانی پایان یک پروژه یا جلساتی که ساعت‌ها طول می‌کشند. میان‌وعده‌ی غذایی بخشی از زندگی روزمره است، و اگر گزینه‌هایی سالم‌تر و مفیدتر داشته باشید برای همه بهتر و ارزشمندتر است.
وقتی به خدمات میان‌وعده‌ی غذایی سالم فکر می‌کنید، ممکن است در همان وهله‌ی اول مزایایی نظیر بهبود سلامت را در نظر بگیرید. اما این میان‌وعده‌ها خیلی بیشتر از تغذیه سالم هستند و بر بسیاری از وجوه زندگی ما، خواه درون و خواه بیرون محل کار، اثرگذارند. در اینجا به چند مورد از این مزایا که حاصل بازخورد مشتریان ما هستند اشاره می‌کنیم. بی‌شک تعجب می‌کنید که چگونه میان‌وعده‌های غذایی روحیه، بهره‌وری، و اعتمادبه‌نفس و رضایت‌خاطر افراد را فراهم می‌کنند، و حتی هزینه‌های جاری کسب‌وکار شما را کاهش می‌دهند.

 

1. تقویت و بهبود سلامت نیروی کار

می‌خواهید نیروی کار شما سالم و تندرست باشد. کارکنانی که از سلامت جسمانی مناسب برخوردار نیستند هر ساله بیش از همتایان سلامت خود برای کارفرمایان هزینه‌ساز می‌شوند. مثلاً، ارزیابی نهادهای بین‌المللیِ ناظر بر محیط کار نشان می‌دهد که غیبت از کار در کارمندان سالم ۳۰ درصد کم‌تر است که یعنی هزینه‌های ترک محل کار نظیر مرخصی‌های درمانی را به‌مراتب کمتر می‌کند. برخی پژوهش‌ها حاکی از آن است که حضور کارمندانی که سلامت‌شان در معرض خطر است حدوداً ۳۴ میلیارد دلار در سال به اقتصاد استرالیا ضرر زده است. اِکوسیستم سلامت دارای وجوهی مختلف و گاه شگفت‌آور است که چون قطعات یک پازل به ساخت تصویر اصلی کمک می‌کنند. سلامت تنها به این معنا نیست که بتوانید یک ساعت بدوید یا صدبار شنا بروید. سلامتی اعم از سلامت کارکرد هر بخشی از بدن شما، از جمله انرژی، شناخت و سلامت روانی است.

2. انرژی

غذاهای فرآوری‌شده که سرشار از شکر و کربوهیدرات هستند تولید انرژی نمی‌کنند. ممکن است در ابتدا تصور کنیم انرژی زیادی کسب کرده‌ایم، اما این انرژی ناگهان تمام می‌شود. میان وعده‌های غذایی سالم از این به‌اصطلاح خالی‌شدن بدن جلوگیری می‌کنند. این میان‌وعده‌ها‌ی غذایی آن دسته از مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند که ساعت‌ها انرژی نیروی کار را تأمین می‌کنند. دقت کنید که کافئین هم پاسخگوی چنین نیازی نیست. باید دنبال میان‌وعده‌های غذایی با ویتامین سی، غلات سبوس‌دار و آجیل باشید. شکلات هم بد نیست، اما شکلات تلخ جایگزینی مناسب‌تر است.

3. مغز کارکنان را فعال کنید

بدیهی است که بخواهید کارکنان عملکرد شناختی مطلوبی داشته باشند. غذاهای خاص، به‌ویژه آن‌هایی که چربی ترانس دارند تند و تیزی و دقت را کاهش می‌دهند. در حالی که غذاهایی همراه با آنتی‌اکسیدان، پروتئین و ویتامین بی می‌توانند ذهن فرد را تقویت کنند. دسترسی کارکنان به میان‌وعده‌های سالم می‌تواند به آن‌ها کمک کند که برای هر چالشی آماده باشند.

4. سلامت روان

سلامت روان به اندازه‌ی سلامت جسمانی مهم است. اگر احساسات شما بیش از حد به غلیان بیافتد، برای سلامت جسمانی هم مضر است. در این مورد غذا نقشی مهم ایفا می‌کند. محل کار می‌تواند استرس‌زا باشد، تأمین میان‌وعده‌های غذایی مملو از ویتامین سی، ب 12، و اسیدفولیک می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای بهبود خلق و خوی کارکنان و مقابله با فشار روانی محیطی باشد و این موضوع در مورد اغلب افراد صادق است.

5. افزایش بهره‌وری

مواد غذایی در حکم سوخت بدن هستند و موجب بهبود عملکرد انسان می‌شوند. سوختی که غذا فراهم می‌کند به‌صورت گلوکز است که مغز را هشیار نگه می‌دارد. اما ویژگی اخیر در تمامی مواد غذایی یکسان نیست. غذاهایی نظیر پاستا و انواع فراورده‌های گوشتی به‌سرعت گلوکز آزاد می‌کنند و به بدن انرژی می‌دهند، اما این انرژی به‌مرور کم و کمتر می‌شود. گرچه غذاهای پرچرب انرژی بیشتری دارند، اما سیستم گوارشی شما برای هضم آن‌ها باید سخت‌تر کار کند که این مسئله سطح اکسیژن مغز را کاهش می‌دهد و حتی منجر به پرخوری می‌شود! پس این‌دست غذاها در حوزه‌ی سلامت از اهمیت چندانی برخوردار نیستند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که میان تغذیه ناسالم و کاهش بهره‌وری ارتباطی مستقیم وجود دارد. طبق نتایج پژوهشی در دانشگاه بریگم یانگ، کارکنانی که عادات غذایی ناسالم دارند ۶۶ درصد بیشتر از سایرین کاهش بهره‌وری را نشان می‌دهند.
ذهن آشفته عملکرد خوبی نخواهد داشت. خدمات میان‌وعده‌ی غذایی سالم، تعهد را با آشفتگی جایگزین می‌کند. ترکیبی مطبوع از چای، شامل چربی‌های سالم و آنتی‌اکسیدان‌ها، دقیقاً همان چیزی است که موجب افزایش سرعت و بهبود عملکرد کارکنان شما می‌شود. وقتی کارکنان مشغول کار هستند احساس تیزهوشی می‌کنند چون میان‌وعده‌ای سالم مصرف کرده‌اند، و چه‌بسا میزان کاری بیش از آنچه قابل تصور است انجام دهند. همچنین وقتی وارد محل کار می‌شوند و احساس تمرکز می‌کنند، بهره‌وری آن‌ها به‌نحوی فزاینده رشد می‌کند.

6. تغذیه سالم در محل کار به انتخاب وعده‌های غذایی سالم در خانه کمک می‌کند

انتخاب بهتر به انتخاب‌های بهتر می‌انجامد. علاوه بر ارائه‌ی میان‌وعده‌ی سالم، می‌توانید به کارکنان درباره‌ی برنامه‌ریزی غذایی و مثلاً گنجاندن میوه و سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی آموزش دهید. شاید بفهمید که کارکنان شما اصلاً نمی‌دانند که تغذیه‌ی مناسب چیست، یا در این باره اطلاعات نادرست و تصوراتی غلط داشته باشند. می‌توانید به آن‌ها کمک کنید که سبک زندگی سالم‌تری را انتخاب کنند. وقتی بفهمند در محل کار احساسی بهتر دارند، خود‌به‌خود بر سبک تغذیه‌ی آن‌ها در خارج از محل کار نیز اثرگذار است. مطالعه‌ای توسط مجله‌ی روانشناسی سلامت بریتانیا منتشر شد که در آن رژیم غذایی، خلق و خو، و رفتار شرکت‌کنندگان در یک دوره‌ی ۱۳ روزه مورد بررسی قرار گرفت. پژوهش‌گران دریافتند که تغذیه سالم، استفاده از میوه‌ها و سبزیجات به خلق و خوی شادتر، خلاقانه‌تر و متعهدتر منجر می‌شود. اگر کارکنان شما ببینند که انتخاب میان وعده‌های سالم، موجب سلامت جسمانی و روانی آن‌ها می‌شود حس بهتری پیدا می‌کنند، و این موضوع نقش کاتالیزوری را دارد که به کاهش وزن و فعالیت فیزیکی بیشتر آن‌ها کمک می‌کند.

7. دسترسی به میان‌وعده‌های غذایی و خروج کمتر از محل کار

کارمندان باید استراحت کنند و مثلاً فرصتی برای صرف ناهار داشته باشند. اما اگر میان وعده‌های غذایی به‌راحتی در دسترس آن‌ها نباشد، مجبورند از محل کار خارج شوند. و این یعنی زمان کمتری در محل کار حضور دارند که ارتباط مستقیم با کاهش بهره‌وری دارد. به‌خصوص که برای تأمین نیازشان جایی در اطراف محل کار نباشد، و حتی مجبور شوند رانندگی کنند و وقت بیشتری تلف شود. این اتلاف وقت هر روزه را در کل ماه و سال در نظر بگیرید: به رقمی قابل‌توجه می‌رسید که برابر است با کاهش شدید بهره‌وری. خدمات میان‌وعده‌ی سالم برای کارکنان شما گزینه‌هایی متنوع دارد و هم‌زمان با صرف میان‌وعده حتی می‌توانند در محل کار قدم بزنند.

8. امتیازاتی که وفاداری می‌آورند

کارکنان دوست دارند که از آن‌ها قدردانی شود. احساس ارزشمندی حتی می‌تواند انگیزه‌ای قوی‌تر از پول باشد. یکی از محبوب‌ترین امتیازات، همین میان‌وعده‌های غذایی رایگان در محل کار است. اما توزیع این میان‌وعده‌ها نباید فقط در موارد خاص باشد. میان‌وعده باید همیشه در دسترس کارکنان قرار گیرد. ارائه‌ی بسته‌های میان‌وعده امتیازی است که کارکنان را کیفور می‌کند و از آن لذت خواهند برد، و به‌نوبه‌ی خود نوعی نشانه است: نشانه‌ی قدردانی! با این کار روحیه‌ی افراد در محل کار افزایش می‌یابد و به شکوفایی استعداد آن‌ها کمک می‌کند. در ضمن، فراموش نکنید که این میان‌وعده‌های غذایی را به لیست مزایای کار در سازمان خود اضافه کنید!

9. آنچه همه‌گان می‌پسندند

علاوه بر سایر معضلات مربوط به سلامتی، آلرژی‌ها هم می‌توانند به‌شدت سبک تغذیه‌ی افراد را محدود کنند. میان‌وعده‌های رایج در محل کار هرگز از این‌دست مسائل را در نظر نمی‌گیرند، و به افراد القا می‌کنند که گویی نادیده گرفته شده‌اند. در این صورت بسیاری از کارکنان احساس می‌کنند به آن‌ها اهمیت داده نمی‌شود. بسته‌های میان‌وعده‌ی غذایی گزینه‌های بسیار متنوعی دارند که به‌ویژه برای افراد حساس به برخی مواد غذایی مفید است. شاید کارمند شما فراورده‌ی گوشتی مصرف نکند، یا نسبت به شکر و گلوتن حساس باشد، اما همیشه بسته‌های میان‌وعده‌ی غذایی چیزی مناسب حال این افراد دارند. این‌گونه کارکنان حس می‌کنند که یکی از اعضای تیم هستند، حس آشنای تعلق به چیزی مشترک!

10. افزایش ارتباطات

غذاخوردن معمولاً رویدادی جمعی تلقی می‌شود. غذاخوردن در جمع و اشتراک در مواد غذایی همیشه راهی برای برقراری ارتباط و ارتباطات بیشتر بوده است. افزایش ارتباطات در محل کار بسیار مهم است چون به کارکنان حس اعتماد متقابل و امنیت و صداقت می‌دهد؛ درست مثل یک تیم. حس رفاقت اغلب با وعده‌ی غذایی مشترک افزایش می‌یابد. گاهی با یک میان‌وعده‌ی غذایی شبیه به هم سر صحبت باز می‌شود. این میان‌وعده‌ها به کسانی که لزوماً همکار نیستند هم کمک می‌کند که با هم وقت بگذارنند و حس وحدت بیشتری میان آن‌ها ایجاد شود. میان‌وعده‌ها همیشه در اتاق استراحت در دسترس همه‌ی کارکنان هستند و برای تعامل بیشتر چه فرصتی از این بهتر!

11. در منابع مالی خود صرفه‌جویی کنید

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، ارائه‌ی میان‌وعده‌هایی خوش‌مزه و سالم به حفظ کارکنان در سازمان کمک می‌کند و در نتیجه انتخابی ارزشمند است. گردش پول خرج برمی‌دارد. استخدام و جایگزینی کارمندان زمان‌بر است و هزینه‌ای قابل‌توجه دارد: هزینه‌های مستقیم مانند تبلیغات برای جذب نیرو و آموزش نیروی تازه، و هزینه‌های غیرمستقیم نظیر بهره‌وری و از دست دادن دانش کلیدی کارمندی که دیگر به ادامه‌ی کار با شما علاقه‌مند نیست. و گفتیم که کارکنان تندرست کمتر غیبت می‌کنند. با وجود غذاهای سرشار از مواد مغذی، دیگر بیماری محلی از اعراب ندارد. اگر افراد از میان‌وعده‌های مملو از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنند، در مواجهه با بیماری‌های فصلی از سیستم ایمنی به‌مراتب قوی‌تری برخوردارند که به احتمال قریب به یقین دچار بیماری‌های حاد نمی‌شوند.

12. خدمات میان‌وعده‌ی غذایی، سفارشی‌سازی و اطمینان

برنامه‌ی میان‌وعده‌های غذاییِ سالم نیازمند خدماتی مطمئن است که به‌موقع ارائه شود. میان‌وعده‌ها همیشه در اسرع وقت می‌رسند. همچنین می‌توانید برنامه‌ی خود را طوری تنظیم کنید که رژیم‌های غذایی خاص را در نظر بگیرد. چنین برنامه‌ای می‌تواند مطابق با بودجه‌ی سازمان و نیازمندی کارکنان شما باشد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به بخش خرید سازمانی میان وعده ریزخور مراجعه فرمایید.

همچنین در صورت تمایل به خرید شخصی و دریافت اشتراک ماهیانه ریزخور می توانید به صفحه دریافت اشتراک ریزخور مراجعه کنید.

خدمات میان‌وعده‌ی سالم، پاداشی ارزشمند

انتخاب خدمات میان‌وعده‌ی سالم اتخاذ تصمیمی مهم است؛ تصمیمی در ارتباط با سلامت کارکنان، تغییر سبک زندگی آن‌ها، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری. شاید میان‌وعده‌های غذایی به‌ظاهر ارزش چندانی نداشته باشند، اما بی‌تردید یک غذای با ارزش و نوعی سرمایه‌گذاری سودمند روی کارکنان هستند. میان‌وعده‌ها می‌توانند موجب افزایش ارتباطاتی شوند که به شکل‌گیری تیم‌های قوی‌تر می‌انجامد و همچنین به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.